Uručene nagrade laureatima 32. Pjesničkih susreta „Drenovci 2021.“

U subotu, 02. listopada 2021., na Središnjem književnom sijelu, završnom programu 32. Pjesničkih susreta u Drenovcima, svečanim uručenjem nagrada proglašeni su ovogodišnji laureati.

Povelju Visoka žuta žita za sveukupni književni opus i trajni doprinos hrvatskoj književnosti ove je godine uručena književniku i književnoznanstveniku Miloradu Stojeviću.

Priznanje Duhovno hrašće za najbolju poetsku zbirku autora iz Slavonije objavljenu između dvaju Susreta otišla je u ruke Tihomira Dunđerovića za zbirku Drvolaši, a ugovor za tiskanje najboljeg poetskog rukopisnog prvijenca mladog autora iz Slavonije uručen je mladom studentu Boni Cvitkušiću iz Županje za rukopis Punktovi.

Nagrade su laureatima uručili Mirko Ćurić, dopredsjednik Društva hrvatskih književnika, Andrija Matić, predsjednik Duhovnog hrašća, Josip Nasurović, načelnik Općine Drenovci i Goran Pavlović, ravnatelj Općinske narodne knjižnice Drenovci.