Tamari Grgić dodijeljena prva nagrada na državnoj razini natjecanja Europa u školi

Općina Drenovci ponovno ima razloga za slavlje. I to možda najveće dosad. Drenovčanka Tamara Grgić, studentica Ekonomskog fakulteta u Osijeku, ovogodišnja je dobitnica prve nagrade za literarni izričaj (dobna skupina 18. – 21. god.) na državnoj razini natjecanja Europa u školi pod mentorstvom profesorice Karoline Bakšaj. Među brojnim radovima pristiglim na državnu razinu natjecanja, Tamarin literarni rad Vrisak tišine osvojio je prvu nagradu prosudbenoga povjerenstva.

Kako bismo shvatili o kakvom se uspjehu radi, dovoljno je spomenuti da je ovo prvi put da je neki drenovački student osvojio prvo mjesto na natjecanju ove razine. Tamara je, zajedno sa svojom mentoricom, nazočila svečanoj dodjeli nagrada koja se održala 10. svibnja u Europskom domu u Zagrebu. Snažnom i dojmljivom interpretacijom i zaraznom energijom svoga književnoga teksta zaokupila je pozornost svih nazočnih te još jednom dokazala koliko je vješta i u javnom nastupu.

No ovo nije jedini uspjeh učenika osnovnih škola Općine Drenovci na ovome natjecanju. Učenica 3. razreda Osnovne škole „Davorin Trstenjak“ Podgajci Posavski Gloria Ignjačić, pod mentorstvom profesorice Karoline Bakšaj, osvojila je 2. mjesto u literarnom izričaju, a likovni rad učenika 1. razreda Osnovne škole „Franjo Hanaman“ Drenovci Mateja Španića, pod mentorstvom učiteljice Martine Pavičić, osvojio je 3. mjesto u likovnom izričaju.

Učenici 8. razreda Osnovne škole „Davorin Trstenjak“ Tena Abramović, Dijana Šolaja i Ivan Šolaja natjecali su se u kategoriji multimedijskih radova pod vodstvom mentorice profesorice Karoline Bakšaj. Njihov multimedijski rad  Zajedno smo jači osvojio je 5. mjesto u kategoriji osnovnih i srednjih škola.

Od srca čestitamo Tamari Grgić, Gloriji Ignjačić, Teni Abramović, Dijani Šolaja i Ivanu Šolaji te njihovoj mentorici profesorici Karolini Bakšaj te učeniku Mateju Španiću i njegovoj učiteljici Martini Pavičić!

Našim učenicima i njihovim mentoricama želimo mnogo uspjeha te se ponosimo trudom i zalaganjem koje su uložili kako bi ostvarili ove izvanredne rezultate.

Od srca zahvaljujemo načelniku Općine Drenovci gospodinu Jakši Šestiću koji redovno prepoznaje i podržava rad škola naše Općine te podržava i pomaže posebno one najbolje među njima!