Uvodna konferencija – Zaželi Drenovci

U petak, 9.2.2018. godine, održana je uvodna konferencija projekta “Program zapošljavanja žena Općina Drenovci”.

larv-2018-02-12-1

Nositelj projekta je Općina Drenovci, a partneri na projektu su Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Vinkovci, te Centar za socijalnu skrb Županja.

larv-2018-02-12-2

Jakša Šestić, načelnik Općine Drenovci, predstavio je značaj ovog projekta za Općinu Drenovci, dok su Zrinka Čobanković i Ivana Parat ispred Vukovarsko-srijemske županije, odnosno hrvatskog zavoda za zapošljavanje PU Vinkovci, predstavili značaj projekta na širem područje od same općine na kojem će se isti provoditi. Voditeljica projekta Marijana Komesarović potom je svim nazočnim detaljnije predstavila projekt i njegovu provedbu, te kako će se odraziti na lokalno stanovništvo.

larv-2018-02-12-3

Projekt će unaprijediti radni potencijal 30 nezaposlenih žena prijavljenih u evidenciji HZZ-a s područja Općine Drenovci zapošljavanjem u lokalnoj zajednici čime će ublažiti posljedice njihove nezaposlenosti i rizika od siromaštva te ujedno potaknuti socijalnu uključenost i povećati razinu kvalitete života 120 krajnjih korisnika.

larv-2018-02-12-4

Cilj projekta je Osnažiti i unaprijediti radni potencijal teže zapošljivih žena i žena s nižom razinom obrazovanja zapošljavanjem u lokalnoj zajednici koje će ublažiti posljedice njihove nezaposlenosti i rizika od siromaštva te ujedno potaknuti socijalnu uključenost i povećati razinu kvalitete života krajnjih korisnika s područja Općine Drenovci.

Vrijednost projekta iznosi 4.311.048,46 HRK, a svih 100% sufinancirano je sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda. Razdoblje provedbe projekta je od 1.12.2017. do 31.5.2020. godine.