Uvodna konferencija – Cesta zlatne niti

U Drenovcima je u petak 9.2.2018. godine, održana Uvodna konferencija projekta Cesta zlatne niti, koji za cilj ima Obnoviti i revitalizirati kulturnu baštinu s pratećim aktivnostima u cjelovitu ponudu turističke destinacije Cesta zlatne niti radi povećanja broja posjetitelja za 10% a time doprinijeti povećanju broja zaposlenih i prihoda iz turizma.

larv-2018-02-12-czn-2

Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.874.901,00 HRK, dok je gotovo 80% financirano sredstvima Europske unije iz Europski fonda za regionalni razvoj (KK.06.1.1.01 Priprema i provedba integriranih razvojnih programa temeljenih na obnovi kulturne baštine).

larv-2018-02-12-czn-1

Nositelj projekta je Općina Drenovci, a partneri su Grad Županja, Općina Bošnjaci, Turistička zajednica grada Županje, Lokalna agencija za razvoj Vjeverica d.o.o., Općina Vrbanja, Župa Sv. Mihaela Arhanđela, Župa Sv. Martina biskupa, Župa Rođenja Sv. Ivana Krstitelja, Župa Pohođenja BDM.